Programa

Programa:

Dissabte, 17 d’octubre 

-A la plaça de l’església-
10:00h Obertura del plató IN SITU

-Auditori Alcalde Josep Malapeira-
19:30h Recepció i Photocall
20:00h Obertura del FICVI. Presentada por el grupo Toc de Gresca
20:30h Projecció sessió 1 de curtmetratges

  • Fronteras Violeta Barca-Fontana  19′
  • Catch your Heart!   Weng-Jing Yang  4′
  • November  Charlie Manton  13′
  • A la cara  Javier Marco  14′  
  • Driving Lessons  Marziyeh Riahi  13′
  • Dinosaurs: The true story   Paul-Louis Aeberhardt  4′

Dilluns, 19 d’octubre 

10:00h Recepció dels curtmetratges presentats al concurs IN SITU
10:00h a 12:00h Projeccions de curtmetratges d’animació par al Centres Educatius

-Auditori Alcalde Josep Malapeira-
20:30h  Projecció sessió 2 de curtmetratges

  • Apagado  Jorge Barcelli  20′
  • Coming Back  Alessio Rupalti  12′  
  • El niño y la montaña  Santiago Aguilera  12′  
  • Pentimento  José Manuel Carrasco  8′ 
  • Der Tag X  Katharina Rivilis  20′
  • Électrique  François Le Guen  4′ 

Dimarts, 20 d’octubre 

10:00h a 12:00h Projeccions de curtmetratges d’animació par al Centres Educatius

-Auditori Alcalde Josep Malapeira-
20:30h  Projecció sessió 3 de curtmetratges

  • Grooming  Francisco Yélamos  9′ 
  • El hombre que nunca vio llover  Miguel Muñoz  2′ 
  • Ca nostra  Laia Foguet  18′
  • Make my day  Kristin Reppas  23′ 
  • El código interior  Pau Subirós  16′  
  • Prunelle  François Szabowski  19′ 

Dimecres, 21 d’octubre 

10:00h a 12:00h Projeccions de curtmetratges d’animació par al Centres Educatius

-Auditori Alcalde Josep Malapeira-
20:30h  Projecció sessió 4 de curtmetratges

  • No podrás volver nunca  Mónica Mateo  13′
  • Piccolino. Una aventura en la ciudad  Giovanni Maccelli  12′
  • A quien dices amar  Inés Pintor /  Pablo Santidrián  11′  
  • One 2 One  Néstor Ruiz  18′ 
  • Adandoned  Samer Beyhum  11′ 

Dijous, 22 de octubre 

10:00h a 12:00h Projeccions de curtmetratges d’animació par al Centres Educatius

-Auditori Alcalde Josep Malapeira-
20:30h  Projección sessió dels curtmetratges presentats al concurs IN SITU

Divendres, 23 d’octubre 

10:00h a 12:00h Projeccions de curtmetratges d’animació par al Centres Educatius

-Auditori Josep Carreras-
18:00h Projecció sessió 5 de curtmetratges

  • What if??  Enrique García  5′ 
  • El pas de Sant Joan  Ana Ortiz  18′  
  • Influencer  Rubén Barbosa  18′
  • Blue & Malone: casos imposibles  Abraham López  20′
  • Reflejo  Juan Carlos Mostaza   11′
  • Su Rider  Alberto Utrera  12′  

     -PARADA PER A DESINFECCIÓ DE LA SALA-

20:30h Projecció sessió 6 de curtmetratges

  • Regina  Lander Ibarretxe 18′
  • Confeti  Mila Luengo / Sergi Miralles  20′
  • Me, a Monster?  Belinda Bonan  6
  • Inocencia Paco Sepulveda  10′
  • Polter  Álvaro Vicario 11′
  • Sticker  Georgi M. Unkovski 18′  

Dissabte, 24 d’octubre 

-Auditori Alcalde Josep Malapeira-
11:00h Masterclass.
“La importància de la música i el so al Cinema”
a càrrec de Dani Trujillo

-Auditori Josep Carreras-
18:00h Projecció sessió 7 de curtmetratges

  • Maji  César Díaz  2′  
  • Els que callen  Albert Folk  12′
  • Sub-tex-tos  Laura Artolachipi  14′  
  • María  Paco Ruiz  17′   
  • Los Apaches  Asier Ramos  19′
  • Aléjate  Joaquim Macho  5′  
  • Fifty  Javier Dampierre  18′   

-PARADA PER A DESINFECCIÓ DE LA SALA-

20:30h Projecció sessió 8 de curtmetratges

  • Complices  Rubén Guindo  21′
  • ¿Sigues ahí?  Mónica Zamora  13′  
  • Colores  Melissa Estaba  4′  
  • Roberto  Carmen Córdoba  9′  
  • Nunca te dejé sola  Mireia Noguera  18′  
  • Beef  Ingride Santos  13′
  • Sin filtro  Manu Montejo 4′
  • Distancias  Susan Béjar  15′

Diumenge, 25 d’octubre 

-Auditori Josep Carreras-
18:00h Gala de entrega de premis. Presentada por………