Programa

Programa:

Dissabte, 14 d’octubre
9:00h Lliurament d’acreditacions i obertura del plató, secció In situ
10:00h Comença el concurs In situ

Dilluns, 16 d’octubre
12:00h Finalitza el concurs In situ. Entrega dels curtmetratges realitzats

Dimarts, 17 d’octubre
de 10:00h a 12:00h i de 15:00h a 16:00h
Projeccions de Curtmetratges d’Animació per a escolars a la sala Josep Malapeira del Conservatori de Vila-seca

de 17:00h a 19:30h
Projeccions de Curtmetratges d’Animació obertes al públic

Dimecres,
18 d’octubre
de 10:00h a 12:00h i de 15:00h a 16:00h
Projeccions de Curtmetratges d’Animació per a escolars a la sala Josep Malapeira del Conservatori de Vila-seca

de 17:00h a 19:30h
Projeccions de Curtmetratges d’Animació obertes al públic

Dijous, 19 d’octubre
de 10:00h a 12:00h i de 15:00h a 16:00h
Projeccions de Curtmetratges d’Animació per a escolars a la sala Josep Malapeira del Conservatori de Vila-seca

de 17:00h a 19:30h
Projeccions de Curtmetratges d’Animació obertes al públic

Els curtmetratges d’animació són:

  • Bola de trapos
  • Cavalls morts
  • Darrel
  • Dream
  • Evcilik
  • Lakrua
  • Memorial
  • Second to none
  • Sirocco

Divendres, 20 d’octubre
19:00h Recepció
19:30h Obertura Oficial del Festival
20:00h Projecció 1 Curtmetratges de Ficció

22:00h Projecció 2 Curtmetratges de Ficció

Dissabte, 21 d’octubre

11:00h MasterClass “Introducció a la producció musical amb tablet”, oferida per EUMES – Escola de música avançada i so

17:00h MasterClass “Composició de bandes sonores” oferida per EUMES – Escola de música avançada i so- a càrrec de Dani Trujillo, compositor i disenyador de so.

19:00h Projecció 3 Curtmetratges de Ficció

20:30h Projecció 4 Curtmetratges de Ficció

22:30h Projecció 5 Curtmetratges de Ficció

  • Un billete a nunca jamás  15′   (trailer)
  • Mon germà  12′   (trailer)
  • 3:36  13′   (trailer)
  • Nevada 15′   (trailer)
  • Marcianos de Marte  15′   (trailer)
  • Chimenea  12′   (trailer)
  • Einstein-Rosen  9′   (trailer)

Diumenge, 22 d’octubre

17:00h MasterClass – Iniciació al cinema d’animació  “Cuerdas, un viaje emocional” a càrrec de Pedro Solís i amb projecció del curtmetratge “Cuerdas”

19:00h Gala d’entrega de premis i projecció dels curtmetratges guanyadors